Wakacyjny niezbędnik

2021-06-24
Wakacyjny niezbędnikPierwszy tydzień kalendarzowego lata już prawie za nami! W ciągu najbliższych dni na dzieci czeka zakończenie roku szkolnego i tym samym oficjalne rozpoczęcie wakacji, w tym roku wyjątkowo wyczekiwanych również przez rodziców, zmęczonych asystowaniem przy edukacji domowej. Zdecydowana większość z nas spędzi letni urlop w kraju, najczęściej niedaleko od domu. Jednak niezależnie od tego, czy czekają nas długie wojaże, czy wakacje w mieście, warto dołożyć wszelkich starań, aby te wakacje były niezapomniane.

Wakacje w mieścieLato to czas dzieci. Dni są długie, pogoda dopisuje, szkoła zamknięta – to świetny czas, aby doskonalić formę sportowca. Gra w piłkę to coś, co większość chłopaków (i niektóre dziewczyny) lubią najbardziej. Wolisz futbol czy kosza? Zresztą nie musisz wybierać. Czasu jest dosyć na wszystkie dyscypliny. Zaopatrz się koniecznie w skarpetki młodego piłkarza czy zabawne skarpetki w piłki do koszykówki, zbierz chłopaków i zaczynajcie mecz.

 

Gitara, ogniskoNiestety, panująca od wiosny pandemia rzuca się cieniem również na nasze wakacje. Niewielu z nas odważy się w tym roku na zagraniczny wyjazd. Jednak nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Cudze chwalicie, swego nie znacie? Już nie! To lato daje nam świetną okazję, by poznać okolice swojego miejsca zamieszkania. Na pewno w promieniu maksymalnie 200 km od domu znajdziecie malownicze jeziorko otoczone lasem czy inny uroczy zakątek, gdzie można rozbić namiot lub postawić przyczepę kempingową. W dodatku przypomnicie sobie klimat biwaków z młodości, gdy wystarczał śpiwór, ognisko i gitara, by przeżyć wakacje życia! Męskie skarpetki z gitarą przypomną nam te beztroskie czasy, gdy szczęście było tu i teraz, na wyciągnięcie ręki.


Zwrot przez sztagNie ma to jak utrzymywanie dystansu społecznego na małej jednostce pływającej! Czy będzie to wielotygodniowy rejs, czy tylko krótka przejażdżka na wysłużonej omedze po niewielkim jeziorku, żeglarstwo zawsze cieszy tak samo! Nieważne, czy jesteś kapitanem jachtu pełnomorskiego, czy raczej płyniesz w charakterze balastu, nie zapomnij zabrać ze sobą sztormiaka oraz śmiesznych skarpetek w żaglówki! To niezbędna część ekwipunku każdego wilka morskiego.

Deszcz meteorówSierpień to najlepszy czas, aby obserwować rozgwieżdżone niebo. Noce są jeszcze relatywnie ciepłe, a nad naszymi głowami rozgrywa się prawdziwy spektakl. To pora spadania „spadania gwiazd”, czyli ruchu Perseid. Patrząc w kosmiczną przestrzeń łatwiej jest nabrać dystansu do naszych codziennych, małych problemów i uświadomić sobie własne miejsce we Wszechświecie. Może wakacyjna obserwacja asteroid stanie się początkiem wielkiej, kosmicznej pasji? Zatem zaopatrzcie się w ciepły śpiwór, termos z kawą, coś na komary i koniecznie pasujące, kolorowe, kosmiczne skarpetki.


Polecane

Użyj #soxo by mieć szansę na wyróżnienie na naszych social mediach.
Bądź na bieżaco na @soxo

instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
instagram zdjęcie
pixel